Jak pozycjonować lokalnie w danym mieście?

Pozycjonowanie lokalne polega na przeprowadzaniu odpowiednich działań, które pozwolą danej domenie internetowej osiągnąć jak najwyższą pozycję, na zapytania związane z danym miastem lub obszarem.

 

Co jest istotne w pozycjonowaniu lokalnym w google i mapach?

Przy pozycjonowaniu lokalnym istotnym elementem jest pozycja danej firmy w mapach google. Często zdarza się, że przy wpisaniu danej frazy + miasto, mapa google pokazuje się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce.W związku z tym to z map google jest najwięcej kontaktów od potencjalnych klientów. Dlatego warto ją odpowiednio wypozycjonować i zoptymalizować (wypełnić wszystkie informacje, zawrzeć w niej słowa kluczowe itd.).

Jest wiele czynników rankingowych dotyczących map google, na które trzeba zwrócić uwagę.
Warto, aby Twoja wizytówka google:

  1. posiadała dużo pozytywnych opinii
  2. miała zaimplementowany właściwy adres i kontakt, które muszą być te same co w katalogach firm
  3. w nazwie wizytówki frazę kluczową + miasto

 

Jak wypozycjonować stronę lokalnie w google?

Aby pozycjonowanie lokalne przynosiło efekty, należy zbierać linki z wartościowych stron. Warto tworzyć tzw. wizytówki nap i dodawać strony do popularnych katalogów firm.

Polecane katalogi firm to:

  1. oferteo.pl
  2. panoramafirm.pl
  3. zumi.pl
  4. pkt.pl
  5. favore.pl

Przy tworzeniu wizytówek firm w katalogach, warto zadbać o spójne dane kontaktowe z wizytówką google. Wyszukiwarki lubą porządek, dlatego może to pomóc w wypozycjonowaniu strony w mapach google. Postarajcie się również o unikalną i wartościową treść, w której odpowiednio zaprezentujecie ofertę firmy. Zachęcam też do dodawania domeny do katalogów stron, ale zwracajcie uwagę na jakość tych katalogów. Polecam tylko płatne i zadbane katalogi stron. W naszej ofercie znajdziecie usługę pozycjonowanie stron w Olsztynie.